Інвертор або звичайний (on/off) кондиціонер, що вибрати?
Купівля кондиціонера може здатися легким завданням. Просто можна вибрати один з брендів, якому ви довіряєте, і продукт, що відповідає вашому бюджету, вірно? На жаль, це не так просто. Для створення комфортного мікроклімату в приміщенні є багато речей, які слід враховувати, крім назви бренду та вартості. Вам також слід врахувати планування вашого будинку або кімнати, ваших потребах в охолодженні та обігріві, а також про те, який тип кондиціонера вам підходить найбільше.
Одне з найбільших питань покупців - вибрати інверторний кондиціонер або варіант без інвертора. Для того, щоб зробити вибір, вам потрібно мати максимально повну інформацію.
Сьогодні на ринку представлений широкий асортимент кондиціонерів. У процесі вибору люди звертають увагу на технічні характеристики обладнання. Проте насамперед покупцеві необхідно знати принцип роботи.
Розрізняють інверторні та не інверторні (звичайні, їх ще називаю on/off або старт/стоп кондиціонери) різновиди.
Принцип роботи звичайного (on/off) кондиціонера
Компресор – серце кондиціонера. Він прокачує холодагент у системі. Класичні системи кондиціювання (не інверторні) працюють за принципом: включився / виключився.
Датчик вимірює температуру навколишнього середовища, а обладнання порівнює показання із заданим користувачем рівнем. За наявності перепадів температури компресор включається і починає працювати на повну потужність. Як тільки досягається бажана внутрішня температура, автоматика вимикає компресор, при цьому вентилятор продовжує працювати. Датчик постійно слідкує за температурою. При піднесенні температури на кілька градусів компресор знову включається. Він, як і раніше, працюватиме на повну потужність.
Принцип дії інверторного кондиціонера
Інверторний компресор також спочатку включається на повну потужність і охолоджує повітря в приміщенні до заданого рівня. При досягненні заданої температури, на відміну від класичного обладнання, інверторний компресор повністю не відключається, підтримує стабільну температуру на малій потужності. Цей захід дозволяє компенсувати тепловий потік, що надходить у приміщення. Задана користувачем температура підтримується з точністю лише 1 градус.
Інверторна технологія дозволяє адаптувати продуктивність компресора до змін температури у вашому приміщенні, забезпечуючи найбільш ефективну роботу, значну економію енергії та чудовий комфорт.
Недоліки звичайної (on/off) системи
- Велике навантаження як на систему кондиціонування, так і на електричні комунікації. Щоразу, коли компресор вмикається, і працює на повну потужність, виникають великі пускові струми
- Скорочення терміну служби через частоту включення та вимкнення не інверторного компресора
- Сильний потік холодного повітря. При тривалому знаходженні під струменем холодного повітря можна застудитися або захворіти
- Високий рівень шуму
- Низька енергоефективність таких кондиціонерів
Переваги звичайної (on/off) системи
- Ремонтопридатність
- Невисока вартість
Переваги інверторних кондиціонерів
- Інверторна техніка може працювати 24 години на добу. Тому такий тип пристрою зручніший у використанні.
- Економічність. Енергоспоживання буде менше, ніж у звичайного кондиціонера. Інверторні кондиціонери споживають у середньому на 30-40% менше електроенергії, ніж класичні (on/off) системи
- Функціональність. Сучасні інверторні кондиціонери оснащені великою кількістю функцій та технологій.
- Швидкий вихід на задану температуру. Завдяки мікропроцесорному управлінню система автоматично підбирає оптимальний рівень охолодження/обігріву, що дозволяє досягати необхідних параметрів у 2 рази швидше, ніж у випадках з не інверторними системами
- Точне підтримання заданої температури. Інверторний компресор дозволяє підтримувати задану температуру з точністю до 0,5°C
- Низький рівень шуму. Двигуни вентиляторів, як зовнішнього, так і внутрішнього блоків, виконані за інверторною технологією і можуть працювати на дуже малих обертах, що забезпечує зниження рівня шуму навіть нижче 20 дБ
- Ефективне охолодження влітку та обігрів взимку. Сучасні інверторні моделі здатні працювати на обігрів при вуличній температурі навіть нижче 30°C. Ефективність обігріву в кілька разів вище у порівнянні з електричними обігрівачами
- Немає суттєвого навантаження на електричну мережу. Відсутність великих стартових струмів при включенні компресора робить мінімальне навантаження на електричну мережу
Недоліки інверторних кондиціонерів
- Вище вартість ніж у звичайних кондиціонерів на 20-30%.
- Електроніка більш чутлива до негативного впливу стрибків напруги. Тому рекомендуємо відразу купити стабілізатор або вибирати модель із вбудованим захистом від перепаду напруги в мережі.
- Складний і дорогий ремонт через наявність великої кількості електроніки
Що ж вибрати?
Класичні варіанти кондиціонерів більш ефективні при охолодженні великих технічних приміщень, де рівень шуму спокійно може перевищувати норму Тому для підтримки низької температури на складі краще купити недорогий кондиціонер без інвертора. Також кондиціонер з не інверторним компресором можна використовувати в приміщеннях, де немає підвищених вимог до точності підтримання температури та обдув холодним повітрям нікому не нашкодить.
Кондиціонер з інверторним компресором відмінно підходить для установки там, де пріоритетом стоїть максимальний комфорт і безпека для здоров'я - в спальні, вітальні, дитячій, медичних закладах або будь-які інші приміщення, де потрібна приємна атмосфера зі зниженим шумом.
Є ще багато різних параметрів, якими потрібно підбирати спліт-систему. Адже кожен об'єкт має свої вимоги до мікроклімату. Тому, щоб підібрати правильну кліматичну техніку індивідуально під ваше приміщення, потрібно звернутися до спеціалістів з профільної організації.
Фахівці "Climate Hall" є експертами в області кондиціювання повітря. Якщо ви шукаєте ідеальне рішення для кондиціювання повітря для вашого будинку, бізнесу чи іншого майна, ми зможемо допомогти вам вибрати найкращий варіант.
05.02.2022